Gyvenimas lauke

Gyvenimas lauke: kokius baldus rinktis?

Dalia Juškienė

Sveiki sugrįžę į kiemą! Nuo šiol čia virs gyvenimas. Tačiau kokybiškas poilsis neįmanomas be patogių baldų. Jau pamiršta masyvių medinių  baldų mada, dabar daugelis renkasi ne tik patogius, bet ir stilingus lauko baldus. Kaip neprašauti įsigyjant juos? Gidu tiems, kurie kraustosi į vasaros namus – terasas, pavėsines, sodus, sutiko pabūti salono „VIP zone“ vadovas Vidmantas Bacys.

Patogu kaip svetainėje

Ar labai permainingi lauko baldų madų vėjai? „Ši mada nestovi vietoje, tačiau didelių pokyčių nėra, – sako V.Bacys. – Gaminant juos išlieka tas pats reikalavimas: kad būtų patvarūs ir lengvai prižiūrimi. Juk žmogus nori ilsėtis, o ne vergauti baldams.

Jau kelerius metus stebima ta pati tendencija: poilsio zonos lauke yra tarsi namų interjero tęsinys, lauko baldai vis labiau panašėja į minkštuosius namų baldus.“

Išties, sofa ar krėslas kieme nebūtinai turi spausti šonus, brūžinti kojas, nemaloniai lipti prie odos… Todėl lauko baldų kūrėjai vis daugiau dėmesio skiria ergonomikai, formoms.

„Kita pastebima tendencija – moduliniai baldai, atkreipia dėmesį pašnekovas. – Juos lengva pakelti, perstatyti, pakeisti formą. Saulė pasisuko – ėmei ir pernešei baldą, tai ir yra modulinių baldų pranašumas.“

Vis dėlto labiau stebina ne lauko baldų dizaino naujienos. „Lauko baldų parodose, pristatančiose sezono tendencijas, kaskart pamatai, kaip toli pažengę medžiagų gamintojai. Ištobulintos technologijos dabar leidžia gaminti ypač atsparias medžiagas, kurios nebijo saulės, vėjo, lietaus. Parodoje matai, kaip odinis baldas liejamas vandeniu… Prieini arčiau – ne oda, o „Sunbrella“ audinys. Jis itin malonus, minkštas, bet atsparumas neįtikėtinas – visiškai nepralaidus. Toks audinys naudojamas tik aukščiausios kokybės baldams, taip pat patalpose, kuriose daug drėgmės, prabangiose jachtose“, – dalijasi įspūdžiais lauko baldų ekspertas.

Naujosios technologijos leidžia pagaminti tokius audinius, kurie atsparūs drėgmei, saulei, tačiau kartu malonūs liesti. Sėdėdami ant jų jausite lygiai tokį patį komfortą, kaip ir įsitaisę savo svetainėje.

Praktiškos naujienos

Anksčiau populiarius pintus baldus keičia metalo, aliuminio, nerūdijančio plieno baldai, o jų konstrukcija užtikrina, kad stabiliai stovėtų ant nelygaus paviršiaus.

Gremėzdiški mediniai baldai – jau praeitis, tačiau medis – visų laikų klasika. Lauko baldų gamintojai ir čia surado praktišką sprendimą, išvaduodami iš sudėtingos medžio priežiūros. Sukurta medžio imitacija – tai specialiai apdirbtas plastikas, kuris atrodo kaip medis, tačiau yra daug kartų atsparesnis, nesideformuoja, neįgeria vandens.

Jei patinka urbanistinis stilius, puikiausias pasirinkimas būtų rinktis baldus, kuriuose medis dera su plienu. Jei patinka vytelės, rasite baldus, kuriems gaminti naudojamos iš sutankinto poliratano gaminamos vytelės, atrodančios kaip tikros.

„Ilgaamžiškumas, nesudėtinga priežiūra ir funkcionalumas, – V.Bacys išskiria lietuvių pirkėjų prioritetus, renkantis lauko baldus. – Todėl, ieškant ilgai tarnausiančių baldų geriau apsiriboti natūralia išvaizda, o medžiagas rinktis sintetines. Jos kur kas patvaresnės, ilgiau nekeičia savo pradinės išvaizdos.“

Svarbiausias – stalas

Maži ar vidutinio dydžio lauko stalai – praeitis. Šiais metais rekomenduojama įsigyti didžiulį kvadrato ar stačiakampio formos stalą, prie kurio galėtų patogiai įsitaisyti gausi kompanija, vietos užtektų ne tik užkandžiams, bet ir trijų patiekalų pietums. Ant bangos šį sezoną valgymas gryname ore net tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, kur šiluma ir saulė lepina toli gražu ne kas dieną, Skandinavijoje, kur net vasarą dažniau drėgna ir vėjuota, nei giedra. Terasoje su stogu ar pavėsinėje lietus nebaisus, o lauko šildytuvai šildo vėsesniais vakarais.

„Valgymo zona – viena svarbiausių, – patvirtina ir lietuvių pomėgį V.Bacys. – Čia vėlgi labai svarbus patogumas. Juk svetainėje gali pietauti prie aukšto stalo, o kavą gerti jau prie žemo. Laukui skirtą stalą gamintojai apie viską pagalvojo. Stalą pavertė tarpiniu tarp pietų ir kavos, pažemino iki 60-70 cm, o prie jo statomus fotelius paaukštino. Patogu ir ilsėtis, ir valgyti.“

Naujausia tendencija valgymo zonoje – baro stalai ir kėdės. „Siūlome ir aksesuarus prie jų, vazonus. Pirkėjai mielai renkasi vežimėlius maistui ir gėrimams vežti“, – atkreipia dėmesį „VIP zone“ vadovas.

Džiaugsmas suptis

Poilsio zona neįsivaizduojama be sūpynių ar supamojo krėslo. Šie baldai niekada neišeina iš mados, suteikia daug malonumo ne tik vaikams, bet ir tėvams, seneliams.

„Dabar sūpynės didesnės, ant jų gali susėsti keli žmonės, o jei įsitaisysite vienas, tilps ir minkšta pagalvėlė, pledas, bus kur knygą pasidėti. Pakabinamas suoliukas su atlošu – dar geresnis pasirinkimas. O galbūt šiemet pats metas išbandyti pakabinamos lovos malonumus?“ – vardija galimybes baldų ekspertas.

Nauju atradimu gali tapti ir supamasis fotelis, anksčiau buvęs beveik kiekvienuose namuose. Tik iš miegamojo jis persikelia į kiemą ar sodą. „Jei kieme nėra atskiros poilsio zonos, bendroje poilsio erdvėje labai praktiškas vadinamasi „kokonas“, nedaug vietos užimantis supamas fotelis“, – atkreipia dėmesį pašnekovas.

Trykšta spalvų fejerverkai

Kelerius pastaruosius metus lauko baldų paletėje vyravo pilki ir kiti žemės tonai, susiliejantys su aplinka, atspindintys siekį tausoti gamtą, rūpintis ekologija. Šiemet dizaineriai siūlo drąsiai papildyti juos ryškių spalvų ir raštų pliūpsniais. Gera žinia, kad tai galima padaryti neišleidus daug pinigų.

Prie santūrių žemės spalvų nesunku priderinti bet kurią ryškią, be to, nebūtina keisti baldų, užtenka įsigyti naujų naudojimui lauke skirtų pagalvėlių, apklotų, kilimų, šviestuvų ir kitų aksesuarų.

Gėlės taip pat svarbios kuriant malonią aplinką. Ypač kai yra tokių vazonų, kuriuos galima drąsiai laikyti lauke, jiems nereikia daug priežiūros. Vokiški „LECHUZA“ vazonai turi savaiminio drėkinimo sistemą, t.y. vandens rezervuarą ir kaištį vazono dugne, kuris atvirose vietose statomuose vazonuose išsukamas tam, kad lyjant susikaupęs vandens perteklius galėtų išbėgti. Beje, vazonų dizaine taip pat jaučiamos tos pačios tendencijos, kaip ir lauko balduose: natūraliai atrodanti pintų vytelių, medžiagos ar betono faktūros imitacija.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasAtgal į parduotuvę